پنج کتاب پیشنهادی برای ایام قرنطینه!

پنج کتاب پیشنهادی در ایام قرنطینه

1. کیمیاگر، پائولو کوئیلو

چیزی که این کتاب رو خیلی جذاب کرده، داستان پر کشش و در عین حال مفهوم ساده‌ای هست که بهش پرداخته می‌شه. 

بدون شک بعد از مطالعه این کتاب، شما تشنه ی مطالعه داستان‌های جذاب دیگه می‌شید( حالا شایدم نشید) و این خودش شروع مناسبی برای مسیر کتابخوانی هست.

کتاب کیمیاگر، یکی از بهترین کتاب های جهان برای شروع کتابخوانیه دوستان، حتما بخونیدش. 

2. از خوب به بد، جیمز کلیر

عادت‌های کوچک نقش بسیار تعیین کننده‌ای روی زندگیمون دارن و وقتی کنار هم جمع می‌شن شخصیت ما رو شکل می‌دن.

آدما ها شبیه به هم آفریده نشدن و هر کدوم از ما با روحیات و علایق خاص خودمون به دنیا میایم. کسی که ابتدا به خودشناسی برسه و راه و مسیری رو برای زندگی‌ش تعیین کنه، می‌تونه متناسب با روحیات و علایق خودش عادت‌هایی رو برای گام برداشتن توی مسیر زندگی‌ش ایجاد میکنه و خود ش رو به هدفش نزدیک و نزدیک‌تر میکنه.

 همین رفتارها و عادت‌های کوچک تعیین می‌کنن که بعد از گذشت چند سال، در چه مرتبه‌ای از زندگی قرار داریم و چقدر در زندگی موفق شده یا شکست خوردیم.

دوستانی که قصد دارن عادت های خوب رو بوجود، و عادتهای بد رو حذف کنن و در عین حال نگرشی تازه داشته باشن، این کتاب رو حتما بخونن.

3. هفت عادت مردمان موثر، استفان کاوی

کتاب هفت عادت مردمان موثر به عنوان یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز هست. نویسنده، عادات اشخاص موفق رو با هم ترکیب کرده و اون‌ها رو  طوری ارائه می‌ده که بتونید به آسونی از اون‌ها استفاده کنید.

استفن ریچاردز کاوی در کتاب هفت عادت مردمان موثر به شما نشون میده که اگه تلاش کنید و دروازه‌ی تغییر افکار و ذهنتون رو باز کنید و طبق قوانین نوشته شده‌ی در این کتاب پیش برید، به راحتی می‌تونید یک رشدی تکاملی داشه باشید.

باز کردن دروازه‌ی تغییر تأثیر مستقیمی روی موفقیت شخصی و بالا بردن اعتماد به نفس در افراد داره. با مطالعه‌ی این کتاب شما می‌تونید به شناختی مفهومی‌تر از خودتون برسید و زندگی سرشار از شادی و آرامش برای خودتون ایجاد کنید. 

4. آیین زندگی، دیل کارنگی

این کتاب مجموعه ای از دستورالعمل های تست شده و موفق هست که به کمکشون میتونید زندگی خودتون رو از نگرانی دور کنید و به آرامش و شادی برسید.

این کتاب مطالب جدید و نامفهومی رو نداره بلکه شامل همون مطالبیه که هممون میدونیم ولی اونهارو فراموش کردیم.

تفاوتی که این کتاب با بقیه ی کتابهای مشابه داره توی عملی بودن و سادگی داشتنش هست.

5 و آخرین کتاب: آیین سخنرانی، دیل کارنگی

کتاب آیین سخنرانی شامل بسیاری از عقاید و دستورالعمل‌های ارزشمند برای امور روزانه‌ی تمامی انسان‌هاست. در حال حاضر، دوره‌های “آموزش سخنرانی دیل کارنگی” توی سراسر جهان شعبه‌های فراوانی بوجود آورده و تا به ‌حال هم بیشتر از یک میلیون نفر از این کلاس‌ها فارغ‌التحصیل‌ شدن. این دوره‌ها، به افراد کمک می‌کنه تا با کشف استعدادهای پنهانی خودشون و استفاده از اون‌ها، به زندگی شاد‌تر، پرثمرتری دست پیدا کنن.

قواعد مورد مطالعه در این کتاب و به‌ کار گرفتن اون‌ها، به هر کسی کمک می‌کنه تا ضمن ملاقات با اشخاص یا گروه‌های مختلف، با خیال راحت (با اعتماد به نفس)، و به‌ طرز مؤثر و قانع کننده‌ای با اون‌ها حرف بزنه.

شما چه کتاب هایی رو برای سایر دوستان پیشنهاد میکنید؟ و نظرتون درمورد این کتاب ها چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *